1% podatku PDF Drukuj Email
Wpisany przez dh. Buchcia   
Czwartek, 10 Styczeń 2008 17:16

 

 

Wszystkim, ktorzy chcieliby wspomóc nasz Szczep chcielibyśmy udostępnić informacje jak można przekazać jeden procent swojego podatku na organizację pożytku publicznego jaką jest ZHP.

 

W zeszłym roku dzięki hojności naszych znajomych i rodziców naszych harcerzy, którzy zdecydowali o przekazaniu 1% swojego podatku dla naszego Szczepu zebraliśmy kwotę około 2 tys. zł. Pieniądze wspomogly pracę naszego Szczepu i pomogły zorganizować wspaniałe zajęcia i wyjazdy dla młodzieży skupionej w naszych kręgach.

 

Przekazywanie 1% procenta podatku dla organizacji posiadających status Organizacji Pożytku Publicznego odbywa się na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym.

W tym roku ustawodawca postanowił ułatwić życie takim organizacjom jak nasza i w formularzach PIT poniżej miejsca, gdzie Ofiarodawca może wskazać organizację dla której przeznacza 1% dodał pola zatytuowane „Informacje uzupełniające”.

Pojawiły się tu specjalne pola w których ofiarodawca może umieścić swoje dane kontaktowe i wyrazić zgodę na podanie ich organizacji, którą obdarował. Jeśli podatnik wyrazi taką zgodę wówczas będziemy mieli możliwość wysłać takiej osobie podziękowanie. To rzecz której nam z pewnością brakowało.

W tej części PITa znajduje się również specjalne miejsce na cel szczegółowy - wskazanie jednostki dla której podatnik chce przekazać swój 1%.

Poniżej przykłady wypełnienia tych pól w poszczególnych PIT-ach:


PIT-28:
PIT-28

PIT-36:

 PIT-36

PIT-36l:

 PIT-36l

PIT-37:

 PIT-37

PIT-38:

 PIT-38

 

Będziemy wdzięczni za poinformowanie nas o przekazaniu 1% swojego podatku. Pozwoli nam to zweryfikować czy wszystkie wpłaty zostały przekazane z Urzędów Skarbowych. Informację można przekazać pod adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zmieniony: Niedziela, 15 Marzec 2009 15:06