Rok harcerski 1995/1996 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 01 Grudzień 2006 22:41
 • Rozpoczyna się nowy rok harcerski a u nas powstaje, co było do przewidzenia nowa gromada zuchowa. "Sprytne Misiaczki" stają się zgodnie z pierwotnymi planami gromadą żeńską. Nowa gromada przyjmuje nazwę "Orły". Drużynowym tej gromady zostaje dh. Cyryl, przybocznym dh. Toytot.
 • Jeśli są zuchy muszą być też harcerze. Podjęte są próby utworzenia drużyn harcerskich. Drużynową drużyny harcerek ma zostać dh Kasia, kadrę drużyny harcerzy stanowią dh Borut i dh Golem. Oczywiście jak łatwo się domyślić wszyscy są z 74 WDSH "Błyskawica". Odbywa się rajd zaciągowy, chłopcy są po pierwszych zbiórkach.
 • Niestety rozpoczynają się problemy administracyjne. Okazuje się (po roku działalności gromady), że Szkoła przy której działamy leży na terenie Hufca Warszawa-Ursus a nie Hufca Warszawa-Ochota przy którym działamy. Rozpoczynają się długie rozmowy miedzy komendami hufców, w wyniku których postawiony nam zostaje warunek: albo zostajemy w Hufcu Warszawa-Ochota i szukamy sobie innego pola do działania albo prowadzimy nadal swoje drużyny ale instruktorzy przenoszą się do Hufca Warszawa-Ursus. Drużynowi drużyn harcerskich nie chcą zrywać korzeni i postanawiają pozostać w Hufcu Warszawa-Ochota. Kadrze gromad zuchowych żal jest rozpoczętej pracy, wspaniałych zuchów i postanawia działać nadal przy tej Szkole a co za tym idze zmienić hufiec. Ostateczna zmiana hufca następuje w grudniu 1995r. Tym sposobem znowu w środowisku zostają same zuchy.
 •  Stało się coś wspaniałego otrzymaliśmy upragnioną harcówkę - własny kąt, miejsce na które czekają wszystkie zuchy i harcerze. W harcówce odbywa się pierwsza uroczysta wigilia gromady na którą zaproszeni są rodzice i nowa opiekunka harcerzy z ramienia Szkoły.
 • Pod koniec roku harcerskiego powstaje jeszcze jedna drużyna - tym razem drużyna starszoharcerska o nazwie "Żywioł". Drużynowym zostaje dh Chempik. Pierwszymi członkami drużyny są osoby, które po przejściu części członków 74 WDSH "Błyskawica" (funkcyjnych gromad zuchowych) do hufca Warszawa-Ursus postanawiają również zmienić środowisko działania.
 • W czerwcu rozkazem komendanta Hufca reaktywowany zostaje Szczep 136 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych. Szczep przyjmuje nazwę "Zarzewie" a jego komendantem zostaje dh Chempik
 • W trakcie roku z pracy z gromadą "Sprytnych Misiaczków" rezygnuje dh Luśka. Na jej miejsce przychodzi dh Dorota.
 • Rok kończymy lepiej niż zaczynaliśmy. Mamy Szczep, dobrze działające gromady zuchowe i drużynę starszoharcerską
Wakacje
 
 • W lipcu obie gromady i drużyna starszoharcerska jadą na obóz. Zgrupowanie obozów wystawione jest wraz ze Szczepem 191 WDHiZ z hufca Warszawa - Mokotów nad przepięknym jeziorem Kubek. Myśl przewodnia wszystkich podobozów nawiązuje do ducha przyrody a zgrupowanie przyjmuje nazwę "Uroczysko" Nasze środowisko wystawia dwa podobozy
 • Kolonia zuchowa przemienia się w okręt, którym zuchy wyruszają w podróż. "14 dni dookoła świata" Kapitanem okrętu a tym samym komendantką kolonii zostaje dh Buchcia, Bosmanem - oboźnym dh Cyryl, resztę komendy stanowią dh Aneta, dh Dorota i dh Toyot. W kolonii uczestniczyli: Aga, Perełka, Iza, Ola, Ala, Ula, Kubuś, Bartek, Karol i wiele innych zuchów.
 • Podobóz starszoharcerski mieści się w Świerkowym Gaju. Komendę podobozu tworzą dh Chempik - komendant, dh Matek - oboźny, dh Buchcia - programowiec do czasu przyjazdu kolonii zuchowej a potem to już tylko "po godzinach". Harcerze starsi jak to na nich przystało dużo robią i dużo jedzą (choć zuchy starają im się dzielnie dorównać i pochłaniają po 11 kanapek).